Preparat eksfoliujący glikolowy 70% ph 0,1 30 ml Bingospa

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 48,99 zł 48.99
ilość szt.
Zyskujesz 12 pkt [?]
 

Opis

Kwas glikolowy 70%. Skoncentrowany wodny ekstrakt soku z trzciny cukrowej (Saccharum officinarum). Wyłącznie dla profesjonalistów.

Nazwa INCI: Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract; Water (Aqua)

Numer CAS: 79-14-1

Wygląd i konsystencja: klarowna ciecz;

pH 0,1 w temp. 25°C

Gęstość: 1,26 g/cm3

Spośród wszystkich kwasów AHA, kwas glikolowy BingoSpa jest też najbardziej aktywny, posiada bowiem najprostszą budowę oraz najmniejszą masę cząsteczkową, dzięki czemu łatwo i głęboko wnika w skórę.  Biodostępność kwasu glikolowego BingoSpa uzależniona jest również od pH roztworu kwasu i od zastosowanego stężenia.  Kwas glikolowy BingoSpa stosowany jest w stężeniach od 5% do 70%. Niższe stężenia (od 5% do 10%) znajdują się w preparatach służących do tzw. złuszczania kosmetycznego. Zabieg taki można bezpiecznie wykonać samemu w warunkach domowych.

Stężenie 10% - kwas glikolowy BingoSpa ma bardzo efektowne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchowną warstwę rogową naskórka, oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów (komórek łącznotkankowych wytwarzających kolagen i elastynę).

Stężenie 20% - 35% - kwas glikolowy BingoSpa oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę (np. trądzikową) daje efekt powierzchownego peelingu.

Stężenie (50%-70%) - kwas glikolowy BingoSpa złuszcza naskórek i silnie pobudza procesy regeneracyjne w skórze właściwej.

Efekty stosowania peelingu kwasem glikolowym BingoSpa:

Usuwanie przebarwień: piegi, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne.Przyspieszenie odnowy komórkowej.Redukcja drobnych i głębszych zmarszczek.Spłycenie blizn.Zapobieganie starzeniu się skóry.Zmiękczenie i wygładzenie skóry.Nawilżenie skóry.Poprawa barwy i faktury skóry.

Stosowanie kwasu glikolowego BingoSpa ma bardzo korzystne działania na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości o około 25%. Przy długotrwałym stosowaniu (6 miesięcy i dłużej) preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolischarydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i długofalowej poprawy biologicznych i mechanicznych właściwości skóry.

Przeciwwskazania do stosowania:

ekspozycja skóry na słońce,alergie skórne,aktywna opryszczka, krosty, torbieleskłonność do powstawania bliznowców,stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),ciąża, karmienie piersią,liczne znamiona melanocytowe i pajączki naczyniowe,uszkodzona lub skóra podrażniona.

Wykonywanie zabiegów oraz związane z tym aplikacje preparatu o stężeniu 70% ( ph 0,1 ) powinny być wykonywane wyłącznie prze profesjonalistów w gabinetach kosmetycznych .

Pojemność 30 ml

Opinie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl