Witaminowe kremy które odżywiają skórę na wiosnę

Witaminy są dla nas cennym źródłem energii, w medycynie gwarancją zdrowia, a w kosmetyce gwarancją przedłużenia młodości i piękna. Dzięki kremom witaminowym skóra szybciej budzi się do życia. Pytanie tylk jakie kremy należy wybrać gdzie poranki są jeszcze chłodniejsze, a w ciągu dnia skóra wystawiona jest na wyższe temperatury?

Dzięki witaminom zawartym w kremach nasza cera odzyskuje napięcie oraz ładny koloryt. Ich największe zapotrzebowanie jest właśnie podczas pierwszych dni wiosny, kiedy nasza skóra jest zmęczona po zimie.

Wygładzenie i odmłodzenie (witamina A i E)

Witamina A przeciwdziała łuszczeniu się cery, niweluje efekt suchości, a także sprawia, że możemy zapomnieć o "gęsiej skórce". Jej główne działanie to wygładzenie skóry. Kremy z zawartością witaminy A powinniśmy stosować wieczorem, stosowany w ciągu dnia szybciej traci swoje właściwości w momencie kontaktu ze światłem. Kremy z dodatkiem witaminy A powinniśmy stosować po 25. roku życia.

Witamina E rozsławiona jako eliksir młodości gdyż przedłuża ona życie komórek skóry. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom tworzy barierę ochronną dla cery, a także intensywnie nawilża i zapobiega zmarszczkom.

Te dwa wyjątkowe składniki możemy znaleźć w kremie witaminowym Dr Duda (Buski krem siarczkowy, nawilżający z witaminą A + E), który idealnie sprawdzi się w ciągu dnia (zabezpieczy skórę oraz w sposób ciągły, będzie regenerował komórki skóry), a wieczorem, dzięki witaminie A, wygładzi oraz nawilży cerę po ekspozycji na dużą różnicę amplitudy temperatur.

Otrzymaj kupon rabatowy na ten kosmetyk >

Zmiękczenie i gładkość (witamina B)

Witaminy z grupy B stosuje się najczęściej kiedy chcemy zmiękczyć i wygładzić skórę. Najczęściej możemy ją spotkać pod postacią związku chemicznego D-panthenol, który pod wpływem promieni słonecznym, przekształca się w prowitaminę B5. W efekcie przyśpiesza tworzenie się brunatnego barwnika, zapobiega i łagodzi zaczerwienienia, oparzenia i wysuszenia czyli wszystkim skutkom złego opalania się.

Idealnym kremem nie tylko na wiosnę może się tutaj okazać Inteligentnie nawilżający krem do twarzy na dzień GoCranberry, który w swojej formule zawiera d-panthenol, a także ogromne ilości witaminy E.

Otrzymaj kupon rabatowy na ten kosmetyk >

Jak mądrze używać tych kremów?

Co do zasady należy pamiętać, że skóra młoda, a więc do mniej więcej 30. roku życia, powinna stosować kremy o małej koncentracji witamin. W przypadku gdy mówimy o cerze bardziej dojrzałej to wtedy powinniśmy rozglądać się za kremami z ich większą zawartością.

Zobacz wszystkie posty
Kasia

Kasia jest autorką bloga o kosmetykach naturalnych, na którym dzieli się swoją pasją do pielęgnacji skóry i włosów. Testuje różne produkty i przepisy na domowe kosmetyki, a następnie opisuje swoje wrażenia i efekty. Chce inspirować swoich czytelników do dbania o siebie i środowisko, wybierając kosmetyki przyjazne dla zdrowia i natury.

Produkt został dodany do ulubionych