Jak nasza skóra reaguje na smog? #AlertSmogowy

Na wstępie dzisiejszego wpisu chciałabym zaznaczyć, że inspiracją do napisania dzisiejszego wpisu jest właśnie smog za moim oknem. Wszyscy wiemy, że smog jest szkodliwy dla naszego zdrowia i możemy być tragiczny w skutkach. Mieszanina ponad 150 różnych substancji oraz kurzu i spalin wpływa nie tylko negatywnie na nasz organizm, ale także na naszą skórę.

Jak smog wpływa niekorzystnie na kondycję i wygląd skóry?

Jeżeli żyjesz w dużym, polskim mieście pewnie zauważyłaś, że Twoja skóra jest bardziej skłonna do podrażnień, jest sucha i zaczerwieniona. To efekt powolnego niszczenia bariery ochronnej skóry przez tą trującą mgłę. Nasza skóra ma zdolności regeneracyjne, jednak smog spowalnia taki proces co w efekcie sprawia, że jest ona bardziej wiotka, wyglądająca na starszą, ale także jest nie miła w dotyku. U osób bardziej wrażliwych może wystąpić nawet pokrzywka.

Jak dbać o skórę podczas smogu w mieście?

Jak wszystkie wiemy każda skóra jest inna i inaczej reaguje na smog. Możemy jednak nakreślić ramy, które pozwolą na jej zabezpieczenie i regenerację. Niestety jest to pielęgnacja wieloetapowa, czyli będziemy musiały stosować różne kosmetyki w ciągu dnia, które należy dostosowywać do panujących warunków na zewnątrz.

W tym okresie warto szukać kosmetyków, które bogate są w antyoksydantywitaminy C B, a także liczne substancje nawilżające na przykład skwalankwas hialuronowy lub oleje roślinne.

Antyoksydanty oraz witaminy C i B odpowiadają za neutralizację działania wolnych rodników, a także pozostałych negatywnych czynników. Witamina B odtwarza barierę ochronną skóry, a substancje nawilżające przywracają miękkość skóry.

Jaki najlepszy krem wybrać do pielęgnacji podczas smogu?

W naszym asortymencie znajdziesz wiele kremów, które spełnią powyższe wymagania jednak warto szczególnie popatrzeć na krem, który dobrze też chroni podczas niskich temperatur. Szczególnie, gdy teraz pogoda nas nie rozpieszcza.

Krem nawilżający podczas smogu do twarzy, na dzień 50 ml GoCranberry

Formuła kremu nawilżającego do twarzy GoCranberry została tak zaprojektowana, że sprawdzi się idealnie w pielęgnacji skóry narażone na smog. Posiada witaminę E, czyli naturalny antyoksydant, a także liczne oleje, które łagodzą podrażenienia.

2461.jpg

Krem ten zawiera skwalan, a więc element, który w naszej skórze odpowiada za jej kondycję. Wykazuje działanie ochronne przed inwazją bakterii i grzybów oraz przed działaniem promieniowania UV i innymi czynnikami środowiska (zanieczyszczenie powietrza, wiatr, klimatyzacja).

Zobacz krem GoCranberry w sklepie

Zastanawiasz się nad kupnem tego kremu?

Skorzystaj z naszego rabatu na zakup tego i innych kremów marki GoCranberry! Użyj kodu GOCRANBERRY i zyskaj dodatkowe 10% rabatu na te kosmetyki.

Zobacz wszystkie posty
Kasia

Kasia jest autorką bloga o kosmetykach naturalnych, na którym dzieli się swoją pasją do pielęgnacji skóry i włosów. Testuje różne produkty i przepisy na domowe kosmetyki, a następnie opisuje swoje wrażenia i efekty. Chce inspirować swoich czytelników do dbania o siebie i środowisko, wybierając kosmetyki przyjazne dla zdrowia i natury.

Produkt został dodany do ulubionych